You are here
Home > Operacje > 3. dzień operacji „Sekwana”

3. dzień operacji „Sekwana”

Postępy wojsk elderlandzkich działających w ramach operacji „Sekwana” są coraz bardziej widoczne i znaczące dla poszkodowanych w kataklizmach. Siłom lądowym udało się zająć 10 z 24 sektorów, a to oznacza, że ok. połowa ludności Galii Faradońskiej może czuć się już bezpiecznie. Do pozostałych pomoc cały czas stara się dotrzeć, dlatego wojska lądowe, mimo pracy bez większego wytchnienia wciąż zmierzają na zachód. Także jednostki marynarki wojennej radzą sobie coraz lepiej.

Obrazek
Przebieg operacji „Sekwana” – 3. dzień (16.08.2017)

Grupa Operacyjna Północ będąca pod dowództwem mjr Wilhelma von Wolffa wieczorem 16 sierpnia dotarła do ruin Paryża, na terenie którego rozpoczęto odgruzowywanie ulic i budynków oraz poszukiwanie zaginionych, rannych, ale także wykonywanie pochówku tych, którym nie udało się przeżyć katastrofy. Szczęściem w nieszczęściu jest fakt, że francuski Paryż był utrzymywany w czasach renesansowo-barokowych, a co za tym idzie nie było w nim wysokich budowli, które mogły zagrozić wielu ludziom. Jednostki Majordoma Koronnego zbudowały także szpital polowy oraz rozpoczęły budowę ostatniego obozu dla uchodźców, jaki przewidziano do wzniesienia na terytoriach północnych.

Optymistycznie wyglądała także sytuacja w południowych rejonach dawnej Francji, gdzie wojska kmdr ppor. Daniela von Witta przystąpiły do odgruzowywania Awinionu jeszcze wcześniej, niż siły von Wolffa zaczęły robić porządek w dawnej stolicy upadłego Królestwa Francji i Nawarry. Pułki zmechanizowane Szefa Królewskiego Sztabu Głównego wniosły również obóz dla uchodźców i szpital w jednym nadmorskim sektorze, po czym stopniowo zaczęły przemieszczać się na południe, szykując się do przerzutu na wyspy. W tej sprawie wysłana została również depesza do st. szer. Tomasza von Habsburga, aby przysłał jedną eskadrę do sektora 10, która obsługiwałaby połączenie.

St. szer. Tomasz von Habsburg nie odpowiedział jednak na depeszę. Flota Sułtanatu Wittasydów była zaabsorbowana zaopatrywaniem mieszkańców archipelagów wysp w żywność i inne niezbędne środki. Proces ten udało się już zakończyć na wyspach wysuniętych najdalej na zachód, dzięki czemu flota zawróciła na południe. Pozostała jej część dostarczała żywność do sektora XXIV.

W wyniku akcji prowadzonych trzeciego dnia zmieniła się nieznacznie stawka w tabeli punktacji: kmdr ppor. Daniel von Witt z wynikiem 170 pkt. nieznacznie wyprzedził mjr Wilhelma von Wolffa mającego 160 pkt. Trzeci jest st. szer. Tomasz von Habsburg, którego działania wyceniono na 130 pkt.

Dodaj komentarz

Top